Potulky krajinou

Pri Trnave sa nachádza kukuričné bludisko v tvare dinosaura. Minulý rok ho navštívilo viac ako 15 000 ľudí

Zdroj: Zabavia sa deti ale aj starší. Zdroj:instagram.com/oliviaonboard.sk, instagram.com/kukuricnebludisko

Medzi Trnavou a Sereďou, v dedine Vlčkovce, vyrástlo už tretie leto kukuričné bludisko. Pri jeho návšteve si preveríte orientačné schopnosti, spoluprácu i súťaživosť.

Tento rok sa organizátori rozhodli urobiť dve bludiská. Prvé, ktoré je jednoduchšie a určené pre deti, má tvar dinosaura a druhé je zložené z rôznych geometrických tvarov. Najmenší sa môžu počas cesty bludiskom tešiť aj na sprievodný program, ktorý pozostáva z tabuliek s otázkami. Správne odpovede si zapíšu do tajničky a na konci ich za vyplnenie čaká malá odmena. V súčasnej situácii si však musíte priniesť vlastné pero, aby sa predišlo šíreniu koronavírusu.

Deti hľadajú v uličkách labyrintu ukryté informácie, ktoré súvisia s dinosaurami. Trasa menšieho labyrintu meria približne jeden kilometer. Druhé bludisko oplýva väčšou rozlohou, a to 2,5 kilometra. Hľadanie všetkých stanovísk by vám nemalo zabrať viac ako dve hodiny.

Organizátor Miroslav Sedlák tvrdí, že atrakcia je určená pre všetky vekové kategórie.
Chodia k nám deti z táborov, a to najmä dopoludnia. Popoludní prichádzajú rodičia, ale hlavne starí rodičia s deťmi, pridávajú sa aj starší, páriky či skupiny priateľov,“ uvádza Sedlák v rozhovore pre mytrnava.sme.sk. Dodáva, že minuloročné bludisko, ktoré bolo v tvare Slovenskej republiky, navštívilo viac ako 15 000 návštevníkov.

Zdroj: Bludisko určené pre dospelých je zložené z rôznych geometrických tvarov. Zdroj: facebook.com/kukuricnebludiskovlckovce

V prípade, že vyhladnete, nemusíte sa obávať. V areáli sa nachádza stan s občerstvením a k dispozícii je aj ohnisko na opekanie, ale suroviny si musíte priniesť z domu. Pre odvážnych horolezcov je pripravená pyramída z balíkov slamy a rozhľadňa. Tí, viac športovo zameraní, sa potešia loptovým hrám a futbalovým bránkam.

Hororovú noc v bludisku môžete zažiť už čoskoro

Organizátori pripravujú pre návštevníkov výnimočné blúdenia, v ktorých vystupujú prezlečení animátori za rôzne postavy. Deti sa môžu tešiť na športové, rozprávkové alebo nočné prechádzanie bludiska. Pre dospelých sú pripravené hororové noci, ktoré sa budú konať koncom augusta a v septembri.

Priatelia v bludisku dnes do 19:00hod na vaše detičky čakajú rozprávkové bytosti ??

Uverejnil používateľ Kukuričné bludisko Štvrtok 29. augusta 2019

Bludisko je otvorené každý deň aj počas sviatkov do 31. augusta 2020 od 9:00 hod. Posledný vstup do labyrintu môžete uskutočniť o 17:00 hod.

Od septembra sa však otváracie hodiny menia. Od 1. do 27. septembra bude labyrint sprístupnený iba cez víkendy, a to od desiatej hodiny, napriek tomu, čas posledného vstupu zostáva nezmenený.

Otváracie hodiny sú prispôsobené počasiu, takže atrakcia je počas dažďa z bezpečnostných dôvodov zatvorená. Pri návšteve treba dbať na to, že počasie sa počas vašej návštevy môže zmeniť, a preto si pre istotu do batohu pribaľte dáždnik alebo pršiplášť.

Cenník sa pohybuje od troch eur za osobu, no deti do troch rokov majú vstup zdarma. Keďže sa bludisko nachádza na poli bez elektrickej prípojky, je možná iba platba hotovosťou.

V prípade, že neprídete do Vlčkoviec pešo, ale autom, v areáli sa nachádza parkovisko. Ak sa chystáte cestovať autobusom, vystúpite na zastávke Vlčkovce cukrovar a pokračovať približne 20 minút pešo smerom na Sereď. Nemusíte sa báť, že by ste sa stratili, k bludisku vás navedie smerová tabuľa, ktorú uvidíte po ceste.

Autor: Ondrej Podolinský

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *